FIRMOWY wymaz RT-PCR (test genetyczny) w kierunku SARS-CoV-2 (COVID-19)

Usługa dla firm - wymaz pobierany w karetce lub wymazobusie przez wykwalifikowany personel medyczny w dowolnym miejscu w Polsce! Zlecenie rozliczane wg faktycznej ilości pobrań przy czym minimalna kwota zlecenia równa jest wymazom dla 15 osób. 

450,00 zł
Brutto

DATE / FECHA / DATA PREFEROWANA

We will contact with you during the day, to fix all details after the purchase.

Avisa nos sobre la fecha de salida de tu vuelo. Llamaremos para confirmar la sita despues la compra. Please let us know about your flight date.

Wprowadź preferowana datę wykonania wymazu lub datę i godzinę planowanego wylotu. Po zakupie skontaktujemy sie z Tobą w celu ustalenia szczegółów.
  • Maks. 250 znaków
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 15.

Posiadamy 20 wykwalifikowanych zespołów pobraniowych i jesteśmy w stanie obsłużyć zlecenie firmowe na testy genetyczne w kierunku COVID w dowolnym rejonie Polski. Wyniki od 24-48 godzin. 

Usługa dla firm - wymaz pobierany w karetce lub wymazobusie przez wykwalifikowany personel medyczny w dowolnym miejscu w Polsce! Zlecenie rozliczane wg faktycznej ilości pobrań przy czym minimalna kwota zlecenia równa jest wymazom dla 15 osób. 

Badania naukowców wykazały iż testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgM/IgG oraz testy genetyczne wykrywające RNA wirusa wzajemnie się uzupełniają i powinny być stosowane łącznie aby w 100% wyeliminować lub potwierdzić infekcje wirusa.

Test genetyczny w kierunku wirusa COVID-19

Test rekomendowany przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) Metoda genetyczna Real-Time PCR to szybka i najbardziej precyzyjna diagnostyka zakażeń wirusowych, która pozwala bardzo szybko podjąć decyzję o właściwym sposobie leczenia zakażonego. 

Zalety testu:

  • Łatwość pozyskania materiału do badania – jest to próbka śliny lub wymazu nosowo-gardłowego.
  • Krótki czas oczekiwania na wyniki – do 48h od momentu otrzymania materiału w laboratorium.
  • Skuteczność na poziomie 99%.

Więcej informacji o teście genetycznym (link do pdf z całą ulotką).

Procedura wykonania testu genetycznego (metodą RTPCR, zgodnie z zaleceniami WHO)

 

Test molekularny Real-Time PCR (SARS-CoV-2)

Przeznaczenie testu

Test przeznaczony jest do identyfikacji koronawirusa (SARS-CoV-2) w próbkach od pacjentów z objawami zakażenia COVID-19.

Test wykrywa obecność RNA  wirusa  w badanym materiale

Test wykonywany w profesjonalnym laboratorium diagnostyki medycznej (Centrum Badań DNA)

Materiał do badań

Materiałem do badań jest wymaz z dróg oddechowych pobierany samodzielnie przez pacjenta

Kiedy można wykonać test?

Test można wykonać po min. 4 dniach od kontaktu z osobą zakażoną

Jak wykonać test?

laboratorium wysyła zestaw do pobrania wymazu

pacjent pobiera materiał zgodnie z załączoną instrukcją a następnie zamawia kuriera (opłata pokryta przez CBDNA)

próbka przekazywana jest do laboratorium za pośrednictwem firmy kurierskiej, przesyłką medyczną

Zawartość opakowania

zestaw do pobrania materiału (wymazu)

instrukcja pobrania materiał

Wynik

Wynik wydawany w ciągu 48h od momentu otrzymania próbki przez laboratorium i możliwy do odbioru poprzez platformę on-line.

Wynik pozytywny potwierdza obecność RNA wirusa w badanej próbce, tzn. wskazuje, czy osoba badana w momencie wykonania testu jest jego nosicielem. W tym przypadku Pacjent natychmiast powiadamia SANEPID o pozytywnym wyniku testu (CBDNA również jest zobowiązane do powiadomienia SANAPIDu wraz z podaniem danych kontaktowych Pacjenta).

Testy serologiczne (immunologiczne) na koronawirusa

Pomocniczo w procesie monitorowania epidemii koronawirusa dodatkowo stosuje się testy serelogiczne tzw. kasetkowe. Służą do wykrywania przeciwciał zwalczających koronawirusy. Wykonuje się je poprzez analizę surowicy krwi pobranej od pacjenta. Jest to jedynie wstępne badanie i nie wymaga specjalistycznej aparatury ani laboratorium. Ta metoda diagnostyczna ma ograniczoną czułość, ale wciąż trwają prace nad jej ulepszaniem, ponieważ jest przydatna podczas monitorowaniu zakażenia.  

Przeprowadzenie testów genetycznych wymaga specjalistycznego sprzętu, który może obsługiwać odpowiednio przeszkolony personel, a także przestrzegania szczególnych środków bezpieczeństwa. Oznacza to, że możliwość przeprowadzenia analizy próbek jest ograniczona do specjalistycznych laboratoriów.

Centrum Badań DNA jest wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia jako laboratorium uprawnione do prowadzenie testów na obecność COVID-19. Ma również umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na refundację testów, które zlecane są przez służbę zdrowia i SANEPID. 

Reviews

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię

16 innych produktów w tej samej kategorii: