Szybki test na przeciwciała przeciwko COVID - wyprodukowany w USA!

Szybki immunologiczny test chromatograficzny do jakościowego wykrywania przeciwciał (IgM/IgG) przeciwko koronawirusowi wirusowi SARS-CoV-2, wspomagający diagnozę infekcji wirusowej COVID-19.

WYPRODUKOWANY W USA!

110,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny!

Testy serologiczne (immunologiczne) na koronawirusa

Pomocniczo w procesie monitorowania epidemii koronawirusa dodatkowo stosuje się testy serelogiczne tzw. kasetkowe. Służą do wykrywania przeciwciał zwalczających koronawirusy. Wykonuje się je poprzez analizę surowicy krwi pobranej od pacjenta. Jest to jedynie wstępne badanie i nie wymaga specjalistycznej aparatury ani laboratorium. Ta metoda diagnostyczna ma ograniczoną czułość, ale wciąż trwają prace nad jej ulepszaniem, ponieważ jest przydatna podczas monitorowaniu zakażenia.

Test przeznaczony jest do szybkiej identyfikacji przeciwciał IgG i IgM pojawiających się we krwi na skutek infekcji koronawirusem. Test wykonuje się z krwi, także z surowicy lub osocza.

Interpretacje testu:


1. M(-) oraz G(-) pacjent może być zdrowy lub w momencie gdy przeciwciała nie zdążyły się jeszcze namnożyć po kontakcie z zakażoną osobą. Jeśli zachodziło prawdopodobieństwo takiego kontaktu to zalecamy wykonać dodatkowo test genetyczny PCR.
2. M(+) oraz G(-) pacjent jest w początkowej fazie infekcji. Konieczność poinformowania o tym odpowiedniej instytucji.
3. M(+) oraz G(+)  oznacza aktywną, rozwiniętą fazę infekcji. Rekomendowane wykonanie testu genetycznego PCR Konieczność poinformowania o tym odpowiedniej instytucji.
4. M(-) oraz G(+) oznacza, że pacjent może być na etapie zdrowienia z infekcji lub być może przeszedł już infekcję i uzyskał jakąś odporność.

Zalety testu:

  • Test jest błyskawiczny – już po 10-15 minutach otrzymuje się wynik.
  • Czułość i specyficzność testu:
  • - czułość w klasie IgM - 88%, w klasie IgG - 96%
  • - specyficzność w klasie IgM/IgG - 100%

Co trzeba wiedzieć o teście?

  • Przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi można wykryć 2-3 tygodnie po ekspozycji.
  • Jest to test przesiewowy, a więc służy do badania wstępnego, którego każdy wynik pozytywny należy potwierdzić za pomocą alternatywnych metod badawczych i zawsze skorelować z objawami klinicznymi.
  • Test służy do badania wstępnego (przesiewowego) co oznacza, że każdy wynik pozytywny powinien być potwierdzony alternatywną metodą!

Ograniczenia:

  • Test służy do wykrywania przeciwciał tylko w próbkach pełnej krwi/surowicy/osocza. Za pomocą testu jakościowego nie można określić ani wartości ilościowej, ani współczynnika szybkości wzrostu przeciwciał.
  • Podobnie jak w przypadku innych testów diagnostycznych, wyniki należy interpretować wyłącznie z uwzględnieniem innych informacji klinicznych, pod nadzorem lekarza.
  • Jeśli wynik testu jest negatywny, a objawy kliniczne utrzymują się, zaleca się dodatkowe badanie przy użyciu innych metod klinicznych. Wynik ujemny nie wyklucza możliwości zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Więcej informacji o teście serologicznym (link do pdf z całą ulotką)

Centrum Badań DNA jest wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia jako laboratorium uprawnione do prowadzenie testów na obecność COVID-19. Ma również umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na refundację testów, które zlecane są przez służbę zdrowia i SANEPID. 

26 Przedmioty
2020-11-15

Reviews

Oceń 
Jarek D
2020-05-23

polecam!

Szybko działający test. Przy wykonywaniu polecam zerknąć na infografikę zamieszczona na stronie produktu gdzie dodać krew a gdzie bufor. Pomaga i jest czytelna.

Napisz swoją opinię

Napisz swoją opinię