Skuteczność testów

Prawdopodobieństwo błędnego wyniku w testach serologicznych (przesiewowych) wynika z czułości testu (czułość w klasie IgM wynosi 88%, a w klasie IgG - 96%). Uwzględniając oba przeciwciała daje ok. 95-procentowy poziom wykrywalności w oparciu o dane i atesty producenta naszych testów. Przeciwciała IgM (pierwsza linia obrony układu immunologicznego) wykształcają się (wg różnych publikacji) już po 3-6 dniach od kontaktu z wirusem. W związku z tym, testy powinno się wykonywać po takim czasie od możliwego zakażenia. 

Czułość testu genetycznego to 99% (czyli prawdopodobieństwo właściwego wyniku graniczy z pewnością). W tym przypadku badania również należy wykonywać po kilku dniach od kontaktu, gdyż wirus musi się namnożyć w organizmie do poziomu wykrywalnego.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu i wiedzy eksperckiej, chcemy zaproponować zestawy testów zapewniające szybki oraz wiarygodny wynik. Badania naukowców wykazały iż testy serologiczne (przesiewowe) wykrywające przeciwciała IgM/IgG oraz testy genetyczne wykrywające RNA wirusa wzajemnie się uzupełniają i powinny być stosowane łącznie , aby w 100% wyeliminować lub potwierdzić infekcje wirusa. Liczne prace wykazały że stosowanie wyłącznie metod genetycznych , jak i stosowanie wyłącznie metod serologicznych w diagnostyce wirusa SARS-CoV-2 obarczone są niepewnością rzędu kilku–kilkunastu procent. Dlatego też jako pierwsi w Polsce oferujemy unikalny zestaw obu testów, aby uzyskać korzyści z obu rozwiązań.

  

Dlaczego warto zrobić testy?

  • aby dowiedzieć się, czy jestem nosicielem. Nie ryzykuj i ochroń siebie i swoich najbliższych!
  • gdy chcesz wrócić do pracy. Bądź odpowiedzialny i upewnij się, że nie będziesz infekował swoich współpracowników!
  • gdy nie chcesz przeprowadzać kwarantanny, a obserwujesz u siebie niepokojące objawy (kaszel, duszności, gorączka). Upewnij się, że to nie koronawirus i zadbaj o komfort swojego życia!
  • aby jak najszybciej rozpocząć hospitalizację w przypadku wykrycia potencjalnie ciężkiego przebiegu COVID-19 (w teście podatności). Nie zwlekaj z diagnozą!

Dlaczego warto wybrać testy z Evolution Medica?

Oferujemy testy we współpracy z renomowanym Centrum Badań DNA. Celem tego ośrodka badawczo-diagnostycznego jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej.

W swojej 19 letniej historii Centrum Badań DNA zostało nagrodzone wieloma tytułami i certyfikatami, m.in. przez Europejskie Forum Gospodarcze, Fundację Innowacji i Rozwoju (tytuł Krajowego Lidera Innowacji i Rozwoju) czy Krajową Izbę Diagnostów. 

Centrum Badań DNA należy do notowanej na giełdzie grupy INNO-GENE S.A.

Centrum Badań DNA jest wpisane na listę Ministerstwa Zdrowia jako laboratorium uprawnione do prowadzenie testów na obecność COVID-19. Ma również umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na refundację testów, które zlecane są przez służbę zdrowia i SANEPID. 


Odbiór wyników: 

  1. Aby otrzymać hasło, proszę uzupełnić dane:
    https://kl756.elaborat.marcel.pl/?page=haslo

  2. Obiór wyników po otrzymaniu hasła:
    https://kl756.elaborat.marcel.pl/?page=logowanieZobacz także: